Příslušenství k montáži

Zde uvádíme doporučený montážní a spojovací materiál, který je pro kompletaci DEKPANELU nezbytný. Bližší informace naleznete v montážním návodu. Podrobný výpis spojovacího materiálu je součástí výrobní dokumentace, vždy zaokrouhlujeme na celá balení. Do nabídky je částka vyjádřena orientačním výpočtem. Ceny uvedené u položek jsou z Katalogu Stavebnin DEK a platí při objednání přes e-shop.

 

1. Příprava pro usazení DEKPANELU

V případě usazení panelu na základovou desku, se používá pro vyrovnání DEKPANEL výplňová malta, její orientační spotřeba je 1 pytekl(25 kg) na 10 bm délky panelu při použití 20mm tloušťky malty. Zaleží vždy na kvalitě provedení základové desky.
Pro usazení panelů se využívají montážní ocelové úhelníky, které se kotví 2 ks průvlakových kotev a 8 ks vrutů RAPI-TEC 2010 5X80 mm. Jejich rozteč opět definuje statika, orientačně lze uvažovat cca 1500 mm.

prohlášení o shodě :                                                                   kotevní úhelníky                                                                      S-FIX kotvy

                            zaklady-kotveni.png

 

2. Spojovací materiál pro kompletaci DEKPANELU

V případě dodávky včetně tesařských konstrukcí s jasnou definicí spojů, se spojovací materiál dle domluvy navyšuje. Hlavním dodavatelem vrutů je výrobce HPM TEC. Prohlášení o shodě a technické listy zde.
Spotřeba vrutů je počítána dle pravidla:

- na podélné spoje vnitřní i vnější 6 ks do bm spoje
- na rohové spoje vnitřní i vnější 5 ks do bm spoje

prohlášení o shodě :      RAPI-TEC 2010                                           RAPI-TEC SK                                                              RAPI-TEC HBS           

                               vruty.png

 

3. Montážní pásky

Pro montáž využíváme dvě zákaldní pásky, které pro nás vyrábí společnosti Tremco Illbruck.

DEKPANEL Pěnová páska 5x50 20 bm/role

Neimpregnovaná polyuretanová páska s převážně uzavřenou strukturou buněk. Slouží zejména pro vzduchotěsné uzavření spár a jejich zateplení. Materiál není UV stabilní. Páska má schopnost vyrovnat různé nepřesnosti
podkladu a spár. Tato páska je používá průběžné i rohové napojení panelů, páska je vzduchotěsná při stlačení na minimálně 4mm, její těsnost je zaručena až na stlačení 1mm.
Výrobce:  Illbruck - originální označení TN200 Bauseal.

DEKPANEL Těsnicí páska 120mm 25 bm/role

Jednostranně lepicí syntetická polyesterová fólie opatřená kvalitním akrylátovým lepidlem, které je zakryté hnědým papírem se silikonovou úpravou povrchu. Jednostranně bílá. Slouží k vodotěsnému utěsnění spár a spojů
v exteriéru, ale i interiéru. Fólie je UV a povětrnosti odolná. Použití na utěsnění spár mezi sedvičovými konstrukcemi (desky, panely), přeplátování spojů izolačních folií na fasádách a v konstrukcích střech.
Výrobce: Illbruck - originální označení ME315

paska.png

 

 4. Purenitové podkladní pásky

Zákazník si může zvolit ošetření spodní hrany panelů pureniovými podkladními pásy, které se do panelu našroubují. Podkladní pásky se k panelům šroubují až těsně před osazením panelu do maltového lože na staveništi. Další montáž probíhá zcela standartně.  Jde o polyuretanový produkt na bázi tvrdé pěny s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, je odolný proti plísním, chemikáliím, má vysokou únosnost při zatížení, je teplotně i tvarově stálý, lehký a použitelný i v -50°C.

technický list k náhledu zde.

Ukázky z montáže

img_20170817_103608.jpgimg_20170817_103900.jpg