Kombinace masivních dřevěných panelů s roubením a vloženou izolací

Skladba je vhodná pro rodinné domy. Jedná se o řešení stěnových konstrukcí roubených staveb s použitím moderních technologií. Umožňuje vzduchotěsné provedení stěn v nízkoenergetickém až pasivním standardu. Vnější pohledové roubení se vyrábí z lepeného lamelového dřeva BSH vysušeného na 12%. Tím je omezeno sesychání na minimum. Průřez prvků roubení lze vybrat z několika variant dle regionálních zvyklostí výstavby roubených staveb. Vnitřní nosná část obvodových stěn je navržena z výrobku DEKPANEL.


Pro úpravu vnitřních povrchů lze využít varianty známé v systému DEKPANEL včetně pohledové desky z masivního dřeva. Dále lze zvolit obklad palubkami imitující vzled roubení.
Při montáži je možné vyžádat si přítomnost technika Atelieru DEK. Doporučujeme využít možnosti dodání panelů automobilem s hydraulickou rukou a objednání jeho využití včetně obsluhy pro stavbu panelů a roubení. Minimální výška osazení dřevěných konstrukcí je 300mm nad úrovní terénu. Snižuje se tím riziko poškození dřevěných konstrukcí vodou a sněhem.

dekpanelroubenka.png

Z interiéru se může zákazník rozhodnout zachovat si vzhled roubení - toho docílíme obkladem z palubek, popř. může stěny libovolně kombinovat i s obkladem se sádrokartonovou deskou, popř. Fermacellem.

specifikace.png