Roubenky

                                                                                          Chcete vědět, kde zrovna stavíme? Navštivte sekci Aktuality!


Vaše cesta k roubence začíná u nás...

zeleny.jpg
 
Máte projekt roubené stavby a hledáte partnera, který Vám nabídne možnost kompletní dodávky opracovaných roubených stěn včetně navazujících konstrukcí stropu a krovu? Tak to jste na správném místě!

Naši technici mají mnoho zkušeností s tvorbou výrobních dat pro roubenky v různých systémech (jak jednovrstvé systémy, tak i sendvičové roubené stěny). Jsou připraveni řešit Vaše individuální požadavky na konstrukci, včetně veškerého opracování prostupů potrubí, drážek pro vedení elektroinstalace apod. To vše s využitím nejmodernějšího software a pracovních postupů.

Samotná výroba pak probíhá na našem CNC obráběcím centru, které nabízí maximální přesnost a s tím spojenou nespornou časovou úsporu přímo na staveništi. Díky využití CNC technologie je provedení klasických technik stavění roubenek jednoduché a zároveň zajišťuje perfektní provedení tesařských spojů, kdy do sebe jednotlivé zámky zapadají s milimetrovou přesností.   
  
Naše společnost se stala partnerem mnoha zákazníků hledajících kvalitní služby v oblasti tvorby dřevěných staveb. Naši technici jsou Vám připraveni pomoci s návrhem konstrukčních detailů, jakožto i založením stavby, statikou, tepelnou technikou atd. Neváhejte nás proto kontaktovat v jakékoli fázi projektu. Jsme schopni zajistit kontakty na projektanty i realizační firmy specializující se na stavbu roubenek po celé ČR.

Roubenka lze vyrobit i z nesušeného řeziva, ovšem je nutné vyřešit všechny detaily, které souvisí se sesycháním dřevěných prvků.
Konstrukční systém je řešen nejčastěji těmito třemi typy stěn:

Samozřejmě všechny typy konstrukčních systému používaných u roubenek lze kombinovat roubené stěny s jinými typy zdících materiálů.

Např. 3D roubenky, kde jsou roubené stěny kombinované se cihlovou zdí (obr. 1) a s kamennou zdí (obr. 2)

 

3d6.jpg       3d7.jpg