Příslušenství k montáži

Zde uvádíme doporučený montážní a spojovací materiál, který je pro kompletaci DEKPANELU nezbytný. Bližší informace naleznete v montážním návodu. Podrobný výpis spojovacího materiálu je součástí výrobní dokumentace, vždy zaokrouhlujeme na celá balení. Do nabídky je částka vyjádřena orientačním výpočtem. Ceny uvedené u položek jsou z Katalogu Stavebnin DEK a platí při objednání přes e-shop.

 

1. Příprava pro usazení DEKPANELU

V případě usazení panelu na základovou desku, se používá pro vyrovnání DEKPANEL výplňová malta, její orientační spotřeba je 1 pytekl(25 kg) na 10 bm délky panelu při použití 20mm tloušťky malty. Zaleží vždy na kvalitě provedení základové desky.
Pro usazení panelů se využívají montážní ocelové úhelníky, které se kotví 2 ks průvlakových kotev a 8 ks vrutů RAPI-TEC 2010 5X80 mm. Jejich rozteč opět definuje statika, orientačně lze uvažovat cca 1500 mm.

prohlášení o shodě :                                                                   kotevní úhelníky                                                                      S-FIX kotvy

                            zaklady-kotveni.png

 

2. Spojovací materiál pro kompletaci DEKPANELU

V případě dodávky včetně tesařských konstrukcí s jasnou definicí spojů, se spojovací materiál dle domluvy navyšuje. Hlavním dodavatelem vrutů je výrobce HPM TEC. Prohlášení o shodě a technické listy zde.
Spotřeba vrutů je počítána dle pravidla:

- na podélné spoje vnitřní i vnější 6 ks do bm spoje
- na rohové spoje vnitřní i vnější 5 ks do bm spoje

prohlášení o shodě :      RAPI-TEC 2010                                           RAPI-TEC SK                                                              RAPI-TEC HBS           

                               vruty.png

 

3. Montážní pásky

Pro montáž využíváme dvě zákaldní pásky, které pro nás vyrábí společnosti Tremco Illbruck.

DEKPANEL Pěnová páska 5x50 20 bm/role

Neimpregnovaná polyuretanová páska s převážně uzavřenou strukturou buněk. Slouží zejména pro vzduchotěsné uzavření spár a jejich zateplení. Materiál není UV stabilní. Páska má schopnost vyrovnat různé nepřesnosti
podkladu a spár. Tato páska je používá průběžné i rohové napojení panelů, páska je vzduchotěsná při stlačení na minimálně 4mm, její těsnost je zaručena až na stlačení 1mm.
Výrobce:  Illbruck - originální označení TN200 Bauseal.

DEKPANEL Těsnicí páska 120mm 25 bm/role

Jednostranně lepicí syntetická polyesterová fólie opatřená kvalitním akrylátovým lepidlem, které je zakryté hnědým papírem se silikonovou úpravou povrchu. Jednostranně bílá. Slouží k vodotěsnému utěsnění spár a spojů
v exteriéru, ale i interiéru. Fólie je UV a povětrnosti odolná. Použití na utěsnění spár mezi sedvičovými konstrukcemi (desky, panely), přeplátování spojů izolačních folií na fasádách a v konstrukcích střech.
Výrobce: Illbruck - originální označení ME315

 

 

 4. Purenitové podkladní pásky

Zákazník si může zvolit ošetření spodní hrany panelů pureniovými podkladními pásy, které se do panelu našroubují. Podkladní pásky se k panelům šroubují až těsně před osazením panelu do maltového lože na staveništi. Další montáž probíhá zcela standartně.  Jde o polyuretanový produkt na bázi tvrdé pěny s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, je odolný proti plísním, chemikáliím, má vysokou únosnost při zatížení, je teplotně i tvarově stálý, lehký a použitelný i v -50°C.

technický list k náhledu zde.

Ukázky z montáže

img_20170817_103608.jpgimg_20170817_103900.jpg

 

5. Pro jednodušší montáž 

Pro zajištění prvních panelů na stavbě a jejich stabilní polohu můžete využít teleskopické montážní stojky.
Pro jednodušší podélné napojení dvou panelů si můžete pomoci ráčnovým stahovákem.

Kompletní vybavení se dá pořídit přes naše půjčovny DEK, cenu za nájem Vám sdělí na příslušné pobočce. Vybavení je na objednávku.

pujcovna.png