Kvalita povrchu panelu

KONSTRUKČNÍ KVALITA

Je použito jehličnaté konstrukčně tříděné řezivo sušené na 14% +/- 2%. Lamely jsou egalizované na požadovanou tloušťku. Nedohoblovaný povrch je dovolen. Barevné skvrny jsou dovoleny bez omezení.

STRANA S VRUTY

strana-s-vruty.jpg

 

STRANA BEZ VRUTŮ

strana-bez-vrutu.jpg

 

POHLEDOVÁ KVALITA

TYP '' P ''

Pohledový povrch je tvořen obkladovými palubkami v kvalitě A/B. Orientace vláken je svislá. Palubky mají sraženou hranu, takže je na povrchu patrný svislý rastr. Nahrazují jednu vrstvu prken, tudíž musí odpovídat stejné tloušťce, tj. 27mm.

Samozřejmě obložení palubkami dle vlastního výběru lze zvolit jako dodatečnou vrstvu, v tom případě je montáž individuální a dá se vybírat se široké škály palubek i povrchových úprav.

palubka-panel.jpg

 

TYP '' B ''

Podhledový povrch je tvořen biodeskou v kvalitě B/C. Orientace vláken je svislá. Povrch biodesky je broušený. Biodeska je standartně dodávána v provedení SMRK, na poptávku je možné dodat i jiné dřeviny (MODŘÍN, JEDLE).
Důležité info - biodeska má sraženou hranu, tudíž není možné u napojení biodesek dosáhnout skrytého spoje.

 biodeska.jpg

 

 

Doporučené potvrchové úpravy pro biodesku v interiéru


Během montáže doporučujeme biodesku zakrýt černou folií s UV, která zabrání znehodnocení nebo poškození biodesky. Na stavbě je nutné upozornit montážní četu, že bude pracovat s pohledovými prvky.
Před samotným nátěrem je dobré biodesku natřít za pomocí štětky čistou vodou, nechat následně dobře vyschnout a poté povrch přebrousit. Tím se odstaní nečistoty a drobné oděrky, které mohou během montáže a přepravy vzniknout.
Následně je povrch připraven na ošetřené finální povrchovou úpravou,  zvolte si vždy nátěry na přírodní bázi, které jsou vhodné do interiéru (nejlépe vosky nebo oleje).
Bez ochranného nátěru s UV ochranou dojde ke žloutnutí dřeva.

Výrobce OSMO doporučuje: 

vodouředitelný nátěr, který je UV odolný, zabraňuje žloutnutí dřeva  a dělá ve ve variantě bezbarvé  a bílé.
Uvivax UV - Protection 7200 Bezbarvá hedvábná polomatná 2,5l
Uvivax UV - Protection 7266 Bílý smrk 2,5l

olejový nátěr, který zabraňuje žloutnutí dřeva, dělá se pouze v bezbarvé variantě
UV ochranný olej 410 Bezbarvý bez účinných látek 2,5l

 

Výrobce Remmers doporučuje:

Wohnraum - lasur - vosková emulze na bázi včelího vosku, přírodní pryskyřice a lněného oleje na nábytek a obložení, pouze tónované odstíny, na vodní bázi.
Hartwachs - öl - tvrdý voskový olej na podlahy a nábytek na bázi přírodních olejů a vosku, hedvábně matný, na bázi rozpouštědel